Genialne narzędzia

Gdy jesteśmy właścicielem firmy, to prowadzimy prawdopodobnie swoją stronę internetową. Czy zastanawialiśmy się kiedykolwiek dlaczego inne firmy z branży pojawiają się wyżej od nas w rankingu Google? Od czego to zależy? Niekiedy się zdarza, że strona, która sprzedaje świetny produkt jest w zasadzie całkowicie niewidoczna w wyszukiwarce. Problem ten polega na optymalizacji strony. Pora dowiedzieć się czym jest SEO oraz SEOdot – pozycjonowanie Poznań. Dowiedzmy się także dlaczego pozycjonowanie gra rolę kluczową przy tworzeniu wszelkich treści na strony internetowe.

Bardzo często zastanawiamy się, czy SEO jest tym samym co pozycjonowanie. Zdania ludzi są podzielone. Co więcej zdania ekspertów także. Warto zapoznać się z definicją obu pojęć, a dzięki temu zauważymy pewne różnice.

SEO jest optymalizacją stron pod internetowe wyszukiwarki. Są to działania, które mają zoptymalizować stronę, aby była jak najlepiej widoczna we wszelkich w wynikach wyszukiwania. O pozycji tej decydują algorytmy skomplikowane, na przykład Google i należy tak stronę internetową dostosować, aby one ją oceniły jak najkorzystniej. Przykład działań SEO to umieszczenie w witrynie kluczowych fraz, które internauci wpisują, aby odnaleźć dane produkty, informacje lub też usługi.

Wiele osób uważa, że samo pozycjonowanie jest tym samym co SEO. Wynika to z tego, że mówiąc o obu pojęciach, mamy na myśli zdobywanie pozycji możliwie najwyższej w wyszukiwarkach internetowych. Jednak jeśli ktoś chce być drobiazgowy, to powie nam, że SEO to działania, które występują wyłącznie w obrębie naszej strony, a pozycjonowanie to pojęcie o wiele, wiele szersze, ponieważ poza SEO zawiera także w sobie akcje podejmowanie poza samą stroną. Przykład to pozyskiwanie linków w innych portalach oraz serwisach. Czy już przemawia do nas ta różnica? Musimy przyznać, że jest ona spora. Jednak pojęcia te wzajemnie się uzupełniają i widzimy to na każdym kroku. Warto skorzystać z usług pozycjonowania oraz SEO.